Bílovecká nemocnice, a.s. rozšiřuje kapacity očkování proti COVID-19

 

Bílovecká nemocnice, a.s. rozšiřuje kapacity očkování proti COVID-19. Prozatím se bylo možno očkovat ve všední dny, od úterý 1. června to bude možné navíc i přes víkend. Navýšení kapacity umožní očkovacím týmům Bílovecké nemocnice v případě dostatečných dodávek aplikovat zhruba 200 dávek vakcín denně, tj. až 6200 vakcín měsíčně.

 

Dosud jsme v pracovní dny naočkovali zhruba 120 zájemců denně, od června si slibujeme, že toto číslo navýšíme o 80 denně, tedy na 200 pacientů,“ říká náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

„Na navýšení kapacit jsme připraveni už pár dnů, jen jsme čekali na další dodávky vakcín, abychom něco neslíbili, a pak navýšení zase omezovali,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing. Josef Zajíc.

 

V Bílovecké nemocnici začalo očkování 1. ledna 2021, dosud se podařilo aplikovat více než 4700 dávek vakcín.

Dechová fyzioterapie pomáhá pacientům Bílovecké nemocnice, a.s.

Respirační fyzioterapie prováděná v Bílovecké nemocnici, a.s. zlepšuje kvalitu života nejen po prodělané nemoci covidem 19

 

Oddělení Rehabilitace Bílovecké nemocnice, a.s. svým klientům poskytuje v rámci rehabilitace také respirační fyzioterapii, aneb dechovou rehabilitaci. V posledním roce je velmi rozšířená, hojně využívaná a častá. Jedná se o součást komplexní péče o pacienty s onemocněním dýchacího systému.

 

Chronická bronchitida, komplikované záněty plic, ale i následky nemoci COVID 19, se léčí právě dechovou rehabilitací. Pacienti se učí vhodné dechové cvičení hlavně na lůžkových odděleních pod vedením fyzioterapeutů a musí věřit, že jim toto pomůže. „Trénujeme nádechové a výdechové svaly, vzájemně na sebe navazující aktivní cyklus dechových technik a dle potřeby techniky kombinujeme," upřesňuje fyzioterapeut Mgr. Gabriela Mojová.

 

V rámci technik se používá například kontrolované dýchání, které je volné, přirozené a v přirozeném rytmu. Rozšířená je také technika zrychleného výdechu, která je ovládána aktivním zapojením břišních svalů. „Velmi rozšířené je cvičení hrudní rozpínavosti, využíváme prvků z jógy, používáme také míčkovou facilitaci hrudníku, Huffing a další,“ dodává Mgr. Gabriela Mojová. Všechny tyto techniky mají za úkol zefektivnit vykašlávání a navodit správnou mechaniku dýchání. Nejvíce pacientu je z řad astmatiků, alergiků a seniorů, kteří prodělali COVID 19.

 

„Cílem dechové rehabilitace je snížit symptomy, usnadnit dýchání a optimalizovat dechové a pohybové návyky. Chceme zabránit ztrátě výkonnosti a pomoci nemocnému vyrovnat se s jeho nemocí. Jsme tak trošku i psychologové, musíme umět naslouchat a co je hlavní, děláme to rádi a s láskou k pacientovi,“ dodává ergoterapeut Martina Tížková, Dis.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

 

 

 

Bílovecká nemocnice se vrací k normálnímu režimu a shání sestry do akce

„Návrat bude postupný a začne obnovením stanice Oddělení následné péče, kde až do minulého týdne byla jedna z covidových jednotek. V tuto chvíli se prostory desinfikují a malují, aby už v pondělí bylo možno přijímat první klienty,“ dodává ředitel Ing. Josef Zajíc.

 

„Pokud se bude situace i nadále zlepšovat, v dalším týdnu najedeme na denní operační program. Prozatím ve formě lehčích zákroků, které nevyžadují intenzivní pooperační péči, protože kapacity intenzivní péče jsou kvůli pacientům s koronavirem stále na hraně svých možností,“ dodává náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

„V tuto chvíli potřebujeme doplnit zdravotnický personál a velmi intenzivně sháníme všeobecné a praktické sestry pro chirurgické a interní oddělení. Nástup je možný ihned,“ zdůrazňuje ředitel Ing. Josef Zajíc.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

V Bílovecké nemocnici, a.s. se dnes začalo očkovat proti koronaviru

Také zdravotnický personál Bílovecké nemocnice, a.s. má možnost nechat se očkovat proti koronaviru, a to vakcínou firmy Pfizer. Dorazilo zde několik desítek očkovacích látek, které budou aplikovány během dneška (5. 1. 2021) a zítřka.

 

Podle ředitele Bílovecké nemocnice, a.s. Josefa Zajíce je o očkování zájem. „Z více než dvou set zaměstnanců a zdravotnického personálu se chce naočkovat něco přes 40 %. Nutno říci, že mnoho zaměstnanců naší nemocnice již nemoc prodělalo, tudíž se u nich předpokládá dostatečná paměťová imunita a jsou alespoň několik měsíců chráněni. K očkování těchto přistoupíme později.

 

„Neváhala jsem ani minutu, tuhle možnost určitě vítám, jsem ráda, že vakcíny dorazily konečně taky do krajských nemocnic,“ uvedla krátce po očkování jedna ze sester.

 

„Podílím se i na péči o pacienty s covidem, a to, že očkování začalo, je jenom dobře, protože jinak z této situace není cesty ven,“ dodává další očkovaný lékař.

 

V první fázi očkováním prochází zaměstnanci covidových pracovišť, JIP a odběrového centra. Dalšími vakcínami, které by měly dorazit v průběhu dalších dnů, budou očkováni rizikoví pacienti Bílovecké nemocnice, a.s.

Zrušení návštěv v Bílovecké nemocnici

Dovolujeme si Vás informovat, že Bílovecká nemocnice, a.s ruší návštěvy na všech odděleních, a to od středy 5. 2. 2020 až do odvolání. Výjimky jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem.

 

Zároveň žádáme, aby také návštěvníci ambulancí omezili pohyb v areálu nemocnice až do doby, než budou návštěvy opět povoleny. Důvodem ke zrušení návštěv, respektive k omezení, je nárůst akutních respiračních onemocnění, včetně chřipkových onemocnění.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy

Setkání vedení a zaměstnanců Bílovecké nemocnice, a.s. u vánočního punče a vánočky

Jen několik dnů před Vánocemi proběhlo tradiční setkání vedení Bílovecké nemocnice, a.s. a jeho zaměstnanců u vánočního stromku, vánočního punče a vánočky.

 

Ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc seznámil personál s hospodářským výsledkem za rok 2019, který i letos je v kladných číslech, poděkoval za perfektní odvedenou práci během celého roku a popřál mnoho elánu, pochopení a empatie do roku nového.

 

Na slova ředitele navázal také náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel, který také poděkoval za výbornou a vysoce profesionální lidskou péči o klienty Bílovecké nemocnice, a.s. a zdůraznil, že vstřícné a slušné jednání personálu od vrátnice po lékaře a zdravotní sestry, je prioritou nemocnice a také vizitkou. I on popřál krásné svátky a mnoho zdraví a elánu do nového roku.

 

  

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy

Vánoční koncert mladého pěveckého sboru potěšil pacienty Bílovecké nemocnice, a.s.

Pěvecký sbor Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce se postaral o to, aby se úterý 17. prosince 2019 neslo ve svátečním duchu. V prostorách jídelny Oddělení následné péče II. se sešlo několik desítek klientů všech oddělení. Zpívaly se nejen tradiční koledy, jako Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši, Slyšte, slyšte pastuškové, ale také moderní spirituály.

 

Tahle milá návštěva potěšila nejen pacienty hospitalizované na oddělení, ale také personál, který v ten den měl službu. Vše režíroval profesor Jindřich Foltas.

 

„Každá tato předvánoční návštěva mladých zpěváků je vždy plná povzbuzující energie a dobré nálady. Jsem rád, že naši klienti mohli načerpat vánoční atmosféru a vnímat advent i z jiného pohledu, než z nemocničního lůžka,“ nešetří slovy chvály ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing. Josef Zajíc.

  

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy

Poděkování zaměstnanců Bílovecké nemocnice, a.s. příslušníkům Městské policie

Zaměstnanci Bílovecké nemocnice, a.s děkují příslušníkům Městské policie a vedení Města Bílovec za zvýšenou ochranu objektu nemocnice v době rizika napadení aktivním pachatelem, který dne 10. prosince 2019 brutálně útočil ve Fakultní nemocnici Ostrava.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy

Známá mikulášská trojice navštívila pacienty Bílovecké nemocnice, a.s.

Ani letos tahle trojice nezapomněla a na hospitalizované pacienty Bílovecké nemocnice, a.s. dýchla zimní sváteční atmosféra. Rozdávala se mikulášská nadílka.

 

Krásné odpoledne si pro všechny pacienty nemocnice již po páté připravilo Oddělení následné péče I. Mikuláš, čert i anděl navštívil každý pokoj v nemocnici. Pro některé to byl dokonce překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se nestihli po příjmu ani pořádně rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš s doprovodem a rozdávali Mikulášský balíček s oplatky a ovocem. Recitovaly se básničky, zpívaly koledy a dokonce každého z nich potěšil i úsměv čerta. Pozadu nezůstalo ani Oddělení rehabilitace, kde se mezi sestřičkami, pány doktory a pacienty čekajícími na elektroléčbu, vodoléčbu či individuální fyzioterapii svatá trojice také objevila a například z tělocvičen se ozýval zpěv koled.

 

„Tato předvánoční návštěva je vždy milým zpestřením. Jsem moc rád, že i tentokrát na naše klienty Mikuláš s družinou nezapomněl, vřelými slovy dokázali potěšit a v neposlední řadě trochu rozptýlit všechny ty, kteří musí být hospitalizováni,“ dodal ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy

Bílovecká nemocnice, a.s. nabízí možnost rychlého objednání a následného vyšetření při srdečních potížích či problémech s tlakem

Pěti novými přístroji, které nahradily staré, vyšetřují lékaři Interní ambulance Bílovecké nemocnice, a.s. klienty, kteří mohou mít problémy se srdcem či tlakem. Holter EKG a tlakový holter disponují celou řadou moderních funkcí a umožňují tak lepší diagnostiku. Investice do nových přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na několik desítek tisíc korun.

 

„EKG holter používáme při srdečních onemocněních a vyšetřením poznáme např. bušení srdce a nepravidelnou srdeční akci,“ vysvětluje staniční sestra Interní ambulance Lenka Vozničková a dodává, že přístroje tohoto typu pořídili celkem tři.

Druhým moderním přístrojem je Holter, který se používá při potížích s tlakem a těchto přístrojů má Interní ambulance dva.

„A teď to důležité, mnohá oddělení a ambulance jiných nemocnic řeší čekací dobu na objednání i v řádů měsíců či mnoha týdnů. U nás jsme schopni dát termín do tří až čtyř týdnů,“ upřesňuje Lenka Vozničková.

Objednávat se můžete na telefonním čísle 556 771 731, případně 556 771 737, a to v pracovní dny od 7:00 do 14:00 hodin. Důležité je mít platné doporučení od obvodních lékařů.

Vzhledem k tomu, že se přístroj nosí 24 hodin na těle, vždy od 7:00 – do 7:00 následujícího dne, je vhodné si zařídit volný nebo alespoň volnější den.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Přílohy