Naši nemocnici navštívil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, MBA, přijel poděkovat za příkladnou péči o pacienty

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 naši nemocnici navštívil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, MBA. Společně s vedoucím odboru zdravotnictví MSK Lukášem Chalásem je přivítal ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing. Josef Zajíc. Ten zároveň představil přítomné primáře jednotlivých oddělení a staniční sestry. Hejtman poděkoval všem zdravotníkům za náročnou práci a příkladnou péči o pacienty. Krásnými vánočními hvězdami, které vypěstovali studenti středních škol v MSK, obdaroval přítomné a popřál hezké a klidné Vánoce. Následně navštívil Oddělení následné péče, kde také poděkoval přítomným zaměstnancům, předal vánoční hvězdy a vonné svíčky, a také zde popřál všem pohodové vánoční svátky.

 

Bílovecká nemocnice, a.s. si zábavným odpolednem připomněla 125 let od svého založení

V areálu Bílovecké nemocnice, a.s. se v pátek odpoledne konalo zábavné odpoledne. Stalo se tak u příležitosti 125 let založení nemocnice ve městě. Akce byla věnována nejen zaměstnancům nemocnice a jejich rodinným příslušníkům, ale také občanům Bílovce a vlastně všem, kdo se chtěl přijít pobavit.

 

Oslavy zahájil ředitel nemocnice Josef Zajíc a starosta města Bílovce Martin Holub. Poté následoval dětský program, který přitáhl desítky dětí s rodiči. Kája a Bambuláček jsou současný fenomén a tak není divu, že travnatý prostor před pódiem patřil nejmenším. Ti byli šťastni a spokojeni, že svou culíkatou kamarádku s kamarádem Bambuláčkem mají hodinu jen pro sebe. V rámci doprovodného programu si užívaly také Jinálka a Áju s malováním na obličej a foukacími balónky, skákací hrad a mohli se podívat i  na vybavení hasičského záchranného zásahového vozidla

 

Důležitost funkce kaplana v nemocnici připomněl koordinátor nemocničních kaplanů ostravsko-opavské diecéze P. Václav Tomiczek, který vyzdvihl práci místní nemocniční kaplanky Marie Svobodníkové.

 

Ředitel nemocnice Josef Zajíc následně poděkoval zaměstnancům nemocnice za jejich práci. „Výročí založení naší nemocnice nabídlo i něco více, než možnost strávit příjemné odpoledne mezi rodinou, přáteli či kolegy a ještě k tomu s atraktivním doprovodným programem. Je dobré si čas od času uvědomit, jak důležitá je práce každého z vás. Práce ve zdravotnictví není jednoduchá a já jsem moc rád, že každý, jak tady jste, se snažíte našim pacientům pomoci, že jim nasloucháte a za to vám patří velký dík," řekl Josef Zajíc.

 

Poté vystoupil kejklíř Křup-ala-hop, který předvedl své kousky a do představení zapojil nejen děti, ale také dospělé. A na závěr odpoledne vystupovala parta báječných muzikantů, v ten den jakožto Cover Hany Zagorové a skupina GONG. Zpěvačka Šárka předvedla, že Hana Zagorová má pevné místo v jejich repertoáru a písničky provázela i různými zajímavostmi ze života Hany Zagorové. Když došlo na „nemocniční“ přídavek, tedy písničku Můj čas, všichni byli na nohou a užívali si tóny písničky, která byla opravdu pro VŠECHNY na rozloučenou.

V Bílovecké nemocnici, a.s. fiktivně hořelo, proběhlo cvičení složek IZS

V úterý 4. 4. 2023 v ranních hodinách proběhlo v areálu Bílovecké nemocnice, a.s. taktické cvičení (TC) složek IZS. Byl simulován požár kyslíkové stanice a skladu tlakových lahví. S ohledem možnosti vzniku požáru bylo nutné evakuovat blok B a blok C Bílovecké nemocnice, proběhla tedy částečná evakuace. Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Bílovec provedla uzávěry komunikací v okolí nemocnice v perimetru 200 metrů, vč. evakuace obyvatel přilehlých ulic.

 

Evakuováni byli konkrétně 4 pacienti z JIP, 23 pacientů bylo imobilních, pro ty jezdily sanity a pro 16 osob byl vypraven autobus, který je převezl do Nového Jičína a jiných spádových nemocnic. Cvičení bylo ukončeno po desáté hodině dopolední. Při evakuaci hasiči místo zdejších pacientů zachraňovali figuranty a figurantky.

 

Účelem TC bylo prohloubit odborné znalosti a taktické postupy složek IZS při zásahu požáru střechy objektu, ve kterém jsou uskladněny tlakové láhve s plyny, které při výbuchu mohou způsobit značné škody na zdraví osob a majetku nemocnice.

 

Cvičení se zúčastnily všechny složky IZS, např. jednotky požární ochrany – HS Bílovec, HS Nový Jičín, také jednotky sboru dobrovolných hasičů Bílovec, Tísek a Slatina, Studénka a Fulnek. Při zásahu bylo přítomno na 18 vozidel a zhruba 50 osob IZS Moravskoslezského kraje. Na celou mimořádnou událost dohlížely také zástupkyně Odboru zdravotnictví Moravskoslezského kraje, které mají na starosti krizové řízení.

 

„Takováto cvičení jsou potřeba, v reálném životě se může stát cokoliv a kdykoliv. Jsem velmi rád, že jsme si mohli požární částečnou evakuaci cvičně vyzkoušet. Výsledek cvičení ještě budeme vyhodnocovat a jistě se zamyslíme i nad některými procesními kroky, které jsme udělali. Rád bych poděkoval všem zúčastněným, načerpali jsme nové zkušenosti a je moc dobře, že i náš zdravotnický personál viděl, jak postupovat v případě skutečného požáru a jak důležitá je součinnost se složkami IZS, které svou práci odvedly naprosto precizně,“ doplňuje ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Josef Zajíc.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Bílovecká nemocnice, a.s. zakoupila moderní přístroj k léčbě tkání, zlepšení otoků i omlazující péči těla

Bílovecká nemocnice, a.s. zakoupila na oddělení Rehabilitace unikátní zdravotnický přístroj ICOONE Laser Medical®, který využívá patentovanou technologii Roboderm®. Je současnou jedničkou na trhu k léčbě tkání, zlepšení otoků, hojení jizev, ale také pro tvarování postavy, k ošetření celulitidy a k omlazující péči celého těla. Výsledky mohou být znatelné již po prvním ošetření. Na přístroji je možné zvolit léčebné, wellness nebo estetické programy.

 

ICOONE Laser Medical® je zařízení sloužící speciálně k tomu, aby umožnilo léčit a zmírňovat různé potíže a stavy pomocí mechanického působení válečků a podtlaku. Uvnitř aplikátorů s LED světlem a laserem dochází k mobilizaci tkání, redukci lokálního tuku a pružnosti pokožky. Díky nastavení vhodných parametrů, jako je intenzita, frekvence, doba trvání ošetření, výkon nasávání tkáně apod., zařízení umožňuje bezpečně, rychle a cíleně řešit konkrétní problémy každého klienta.

 

Každý klient má po vyšetření a konzultaci s lékařem v ICCONE CENTER možnost volby léčebného, wellness či estetického programu. Dle vlastního uvážení a doporučení se rozhodne, kolik procedur podstoupí. Jsem přesvědčený o tom, že pacienti s nejrůznějšími defekty těla tuto službu a tuto naši investici do moderního vybavení nemocnice 21. století ocení. Ať už ti, kteří mají jizvy z popálenin, jizvy po náročné operaci, ale třeba i ti, kteří pociťují potřebu snížit množství tukové tkáně či uvolnit svaly,“ říká ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

„Využití a tepelný účinek laseru stimuluje tukové buňky, zlepšuje vzhled celulitidy a vyhlazuje kůži. LED světlo zase podporuje hojení poškozených tkání a urychluje proces léčení zánětů, taky snižuje otoky a bolest,“ vysvětluje kvality přístroje zástupce primáře Oddělení následné péče MUDr. Marián Starý, Ph.D.

 

Jedna procedura trvá přibližně 30 minut, čas se odvíjí od zvoleného programu a velikosti ošetřované oblasti. Po zkušebním období mohu říct, že tenhle přístroj nám otevírá celou řadu jak léčebných tak i kosmetických možností při ošetření klientů. Přístroj je vybaven několika druhy hlavic, kterou volíme dle velikosti ošetřovaných partií. Podtlaková hloubková masáž tkání opravdu cílí tam, kam má a stimuluje každý milimetr kůže,“ dodává fyzioterapeutka Mgr. Gabriela Mojová.

 

„Termíny si klienti zvolí sami. Objednávat lze na tel. čísle oddělení Rehabilitace, a to na 724 262 766 nebo 556 771 775, více informací je uvedeno na stránkách http://www.nvb.cz/cz/rehabilitacni-oddeleni/icoone,“ doplňuje hlavní fyzioterapeut Ladislava Matyšťáková.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Mikulášská družina po covidových letech konečně zase dorazila do Bílovecké nemocnice, a.s.

Po covidových letech konečně směla mikulášská trojice do Bílovecké nemocnice, a.s. Navštívila klienty na jednotlivých odděleních, do nemocničních pokojů dýchla zimní sváteční atmosféru a také rozdávala mikulášskou nadílku.

 

Odbila desátá, bylo pondělní předmikulášské dopoledne a na oddělení Interny se ozvalo hlasité čertovské hulákání a řinčení řetězů. Mikulášská trojice v doprovodu zdravotních sester vstoupila na první pokoj. A pak na druhý a další. Pro některé to byl velmi překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se po příjmu ani pořádně nestihli rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš s doprovodem. Kniha hříchů ukázala, že všichni přítomní byli po celý rok hodní, a tak trojice mohla rozdávat mikulášský balíček s jemným pečivem, čertem, diabetici dostali balíček s ovocem a dia oplatky, které věnovala naše nemocnice.  

 

Mikulášská družina pak zdravotnímu personálu předala balíčky pacientů na JIP oddělení, navštívila oddělení Chirurgie a nemohla opomenout Oddělení následné péče I a II. Recitovaly se básničky, zpívaly koledy a každého potěšil i úsměv čerta.

„Tato předvánoční návštěva je vždy milým zpestřením. A obzvlášť v dnešní době. Jsem moc rád, že po těch několika letech, kdy k nám mikulášská družina nesměla, na naše pacienty nezapomněla a dokázala potěšit, rozesmát, rozveselit ty, kteří musí být hospitalizování nebo navštívili naši nemocnici,“ dodal ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.  

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Návštěvy v Bílovecké nemocnici, a.s. jsou povoleny v omezeném režimu!!!!

Dovolujeme si Vás informovat o povolených návštěvách v omezeném režimu. Toto platí od středy, 26. října 2022. Návštěvy u pacienta mohou být maximálně v počtu 2 osob po dobu 30 minut a po celou dobu pobytu na oddělení trvá i nadále povinnost nosit respirátor FFP2.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Máme jedny z nejmodernějších rentgenových přístrojů současnosti

Méně záření, lepší rozlišení, a tedy přesnější diagnostika, tak se dají charakterizovat nové rentgeny v Bílovecké nemocnici, a.s. Tato vysoce moderní zařízení nahradila přístroje, které v nemocnici sloužily od roku 2003 a jsou mnohem šetrnější k pacientovi, mají nižší energetickou náročnost a disponují plnou automatizací s pokročilými měřícími funkcemi.

 

Plně digitální stacionární RTG zařízení AGFA DR 400 a pojízdný RTG přístroj AGFA DR 100s stály více než 5,5 mil. Kč.

 

„Na nových přístrojích oceňujeme lepší rozlišení, snadnou manipulaci a také například chytrý software, který zjednoduší následný proces zpracování a také vyšší kvalitu zobrazení při nižší dávce záření,“ vysvětluje primářka Oddělení radiodiagnostiky MUDr. Eva Bezunková.

 

„Pořízení nových skiagrafických rentgenů bylo dalším krokem k modernizaci přístrojového vybavení v naší nemocnici a je financováno z prostředků poskytnutých Moravskoslezským krajem. Nové přístroje jsou plně digitální a připojené na nemocniční síť,“ doplňuje ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

„Výrazným posunem oproti starému přístroji je špičková kvalita obrazu. Navíc tento nový digitální skiagrafický systém umí vylepšit detaily již pořízených snímků, které okamžitě uloží do nemocničního informačního systému. I těžce zranění pacienti mohou být vyšetřeni bez zbytečné manipulace, na speciálním transportním lůžku, můžeme tedy pořizovat snímky pacienta stojícího, sedícího i ležícího,“ dodává náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

„Pacienti jistě ocení, že díky modernějším technologiím vyšetření trvají kratší dobu a mohou je podstoupit i obézní či silně obézní lidé, nosnost stolu je 300 kg,“ doplňuje primářka MUDr. Eva Bezunková 

 

Ing. Magda Otáhalová

        tisková mluvčí

Bílovecká nemocnice, a.s. uzavírá centrální parkoviště

Od pondělí 23. května 2022 bude v Bílovecké nemocnici, a.s. uzavřeno centrální parkoviště. Žádáme proto všechny pacienty a návštěvníky, aby pokud možno do areálu nejezdili osobními vozidly a využili parkoviště vedle nemocnice směr Tísek. Předpokládaný termín ukončení rekonstrukce je 30. června 2022. Tímto se omlouváme za možné komplikace a děkujeme za pochopení.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

 

 

Návštěvy povoleny

S účinností od středy 20. dubna 2022 Bílovecká nemocnice, a.s. zrušila zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Přesto prosíme veřejnost o respektování nařízení vlády i nadále nosit ve zdravotnických zařízeních ochranu dýchacích cest, a aby osoby nachlazené návštěvu u svých blízkých a našich pacientů pečlivě zvážily.

 

 

Děkujeme za pochopení.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

Nejsme Léčebna dlouhodobě nemocných, jsme Oddělení následné péče

Nedílnou součástí Bílovecké nemocnice, a.s. je Oddělení následné péče. Je to největší oddělení v nemocnici. Na dvou stanicích nabízí celkem osmdesát lůžek. Prostory jsou kompletně zrekonstruované, k dispozici jsou převážně dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zařízením vždy pro dva pokoje, několik pokojů je trojlůžkových a jednolůžkových.

 

„Oddělení je kompletně vybaveno polohovacími lůžky a umožňuje péči i o nejtěžší a imobilní pacienty vyžadující komplexní lékařskou a ošetřovatelskou péči. Pro pacienty, jejichž zdravotní stav to dovoluje, i pro návštěvy je k dispozici krytá terasa s možností posezení. V případě pěkného počasí lze využít i přilehlého parčíku,“ dodává náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

„Zdravotní péče na našem oddělení je poskytována pacientům, u kterých byla stanovena základní diagnóza a došlo ke stabilizaci jejich zdravotního stavu, zvládnutí náhlé nemoci nebo náhlého zhoršení chronické nemoci, a jejichž zdravotní stav vyžaduje doléčení nebo poskytnutí zejména léčebně rehabilitační péče,“ upřesňuje ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

Péči na oddělení zajišťují lékaři atestovaní z vnitřního lékařství, geriatrie a paliativní medicíny, tým zdravotních sester, ošetřovatelů a rehabilitačních pracovníků, kteří se ve svých odbornostech neustále vzdělávají.

 

„Spektrum klientů našeho oddělení je velmi široké. Léčí se u nás pacienti s interními chorobami, u kterých je nutné doléčení, nastavení terapie, pacienti po operacích, úrazech, cévních mozkových příhodách, kde nejdůležitější je rehabilitace, pacienti s chronickými ranami, o které pečuje tým z ambulance chronických ran a také nemocní v závěrečné fázi života, ať už s nádorovým i nenádorovým onemocněním. Těm je poskytována péče paliativní,“ dodává primář MUDr. Martin Mužný.

 

„Vzhledem k tomu, že na oddělení jsou hospitalizováni polymorbidní pacienti, tedy pacienti s kombinací vícero chorob, je součástí léčebného týmu i přítomnost nutričního terapeuta. Ten po konzultaci s ošetřujícím lékařem stanovuje přiměřeně výživný a zdravotnímu stavu odpovídající jídelníček,“ doplňuje MUDr. Tomáš Nykel.

 

Převážná část klientů oddělení tvoří senioři a péče o ně vyžaduje specifický přístup, kterému se věnuje odbornost geriatrie. U většiny seniorů je průběh nemocí i rekonvalescence odlišný od mladších pacientů a vyžaduje se multidisciplinární přístup a spolupráce s rehabilitačními pracovníky, sociálními pracovnicemi. Cílem hospitalizace je dosažení co nejlepší kompenzace zdravotního stavu, soběstačnosti a v případě již trvalého hendikepu také naplánování a zajištění péče po propuštění. Část pacientů je propouštěna domů, někteří jsou překládáni do rehabilitačních ústavů, případně na ošetřovatelská lůžka.

 

„Oddělení následné péče velmi úzce spolupracuje s interním, chirurgickým a rehabilitačním oddělením naší nemocnice. Je dobře vybaveno kompenzačními a rehabilitačními pomůckami, dokonce jsme schopni zajistit i vybavení kompenzačními pomůckami po propuštění domů,“ říká ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí