Radiodiagnostické oddělení

Základní informace

Ordinační doba:

 

Sonografické vyšetření

Pondělí - Pátek - pouze objednaní pacienti

  • 07:00 - 10:00 hod.

 

Cévní vyšetření

Pondělí - Pátek - pouze objednaní pacienti

  • 10:00 - 14:00 hod.

 

Radiodiagnostické oddělení

Pondělí - Pátek

  • 07:00 - 14:30

 


 

Kontaktní osoba:

  • MUDr. Eva Bezunková - primář
  • MUDr. Kamil Hudeczek - lékař

 

Telefonní kontakt

  • 556 771 787

 

Náplní činnosti RDG oddělení je diagnostika chorob pomocí zobrazovacích metod - rentgenu a ultrazvuku.

 

V prosinci 2015 provedla firma Olé audity s.r.o., externí radiologický audit s pozitivním výsledkem - vyšetřovací postupy jsou v souladu s místnímí i národními radiologickými standardy.

 

 

Modernizace oddělení

 

V srpnu 2012 byl v naší nemocnici instalován nový digitální rentgen včetně navazujících zařízení jako je mobilní C rameno, využívané přímo při operacích a digitální barevný ultrazvuk. Tato uvedená zařízení propojuje digitalizační systém MARIE PACS (systém pro elektronické zpracování, archivaci a distribuci obrazových dat ve zdravotnictví), který umožňuje okamžité prohlížení snímků i na jiných odděleních nemocnice. Takto digitalizované snímky je možno přeposílat elektronicky také na jiná pracoviště či ukládat kopie snímků na CD.

Celá "Modernizace zařízení RDG v Bílovecké nemocnici, a.s." byla spolufinancována z fondů Evropské unie za podpory Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

 

Za přítomnosti představenstva a dozorčí rady Bílovecké nemocnice, a.s. proběhlo dne 10.9.2012 slavnostní zahájení provozu nového digitálního zařízení RDG v naší nemocnici, kterého se zúčastnili zástupci města, krajského úřadu, regionální rady, praktických i odborných lékařů z okolí Bílovce a také dodavatel digitálního zařízení.

 

Kvalita vyšetřovacích postupů a ochrana před ionizujícím zářením na těchto přístrojích dosahuje vysoké úrovně. U všech zdrojů ionizujícího záření probíhají pravidelné kontroly provozní stálosti a dlouhodobé stability ve shodě s atomovým zákonem.

 

 

Sonografická vyšetření: krk (štítné žlázy, slinné žlázy), břicho, malá pánev, měkké tkáně, varlata, doplerometrická vyšetření cév (tepny i žíly) barevným mapováním.

 

Skiagrafická vyšetření (RTG): základní snímky + speciální projekce, lebky, hrudníku, břicha, páteře, končetin, močových cest včetně vyšetření pomocí kontrastní látky.

 

Skiaskopická vyšetření (RTG): trávicí trubice (jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo), fistulografie a jiné skiaskopické kontroly.