Mikulášská družina po covidových letech konečně zase dorazila do Bílovecké nemocnice, a.s.

Po covidových letech konečně směla mikulášská trojice do Bílovecké nemocnice, a.s. Navštívila klienty na jednotlivých odděleních, do nemocničních pokojů dýchla zimní sváteční atmosféru a také rozdávala mikulášskou nadílku.

 

Odbila desátá, bylo pondělní předmikulášské dopoledne a na oddělení Interny se ozvalo hlasité čertovské hulákání a řinčení řetězů. Mikulášská trojice v doprovodu zdravotních sester vstoupila na první pokoj. A pak na druhý a další. Pro některé to byl velmi překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se po příjmu ani pořádně nestihli rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš s doprovodem. Kniha hříchů ukázala, že všichni přítomní byli po celý rok hodní, a tak trojice mohla rozdávat mikulášský balíček s jemným pečivem, čertem, diabetici dostali balíček s ovocem a dia oplatky, které věnovala naše nemocnice.  

 

Mikulášská družina pak zdravotnímu personálu předala balíčky pacientů na JIP oddělení, navštívila oddělení Chirurgie a nemohla opomenout Oddělení následné péče I a II. Recitovaly se básničky, zpívaly koledy a každého potěšil i úsměv čerta.

„Tato předvánoční návštěva je vždy milým zpestřením. A obzvlášť v dnešní době. Jsem moc rád, že po těch několika letech, kdy k nám mikulášská družina nesměla, na naše pacienty nezapomněla a dokázala potěšit, rozesmát, rozveselit ty, kteří musí být hospitalizování nebo navštívili naši nemocnici,“ dodal ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.  

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí