Máme jedny z nejmodernějších rentgenových přístrojů současnosti

Méně záření, lepší rozlišení, a tedy přesnější diagnostika, tak se dají charakterizovat nové rentgeny v Bílovecké nemocnici, a.s. Tato vysoce moderní zařízení nahradila přístroje, které v nemocnici sloužily od roku 2003 a jsou mnohem šetrnější k pacientovi, mají nižší energetickou náročnost a disponují plnou automatizací s pokročilými měřícími funkcemi.

 

Plně digitální stacionární RTG zařízení AGFA DR 400 a pojízdný RTG přístroj AGFA DR 100s stály více než 5,5 mil. Kč.

 

„Na nových přístrojích oceňujeme lepší rozlišení, snadnou manipulaci a také například chytrý software, který zjednoduší následný proces zpracování a také vyšší kvalitu zobrazení při nižší dávce záření,“ vysvětluje primářka Oddělení radiodiagnostiky MUDr. Eva Bezunková.

 

„Pořízení nových skiagrafických rentgenů bylo dalším krokem k modernizaci přístrojového vybavení v naší nemocnici a je financováno z prostředků poskytnutých Moravskoslezským krajem. Nové přístroje jsou plně digitální a připojené na nemocniční síť,“ doplňuje ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

„Výrazným posunem oproti starému přístroji je špičková kvalita obrazu. Navíc tento nový digitální skiagrafický systém umí vylepšit detaily již pořízených snímků, které okamžitě uloží do nemocničního informačního systému. I těžce zranění pacienti mohou být vyšetřeni bez zbytečné manipulace, na speciálním transportním lůžku, můžeme tedy pořizovat snímky pacienta stojícího, sedícího i ležícího,“ dodává náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

„Pacienti jistě ocení, že díky modernějším technologiím vyšetření trvají kratší dobu a mohou je podstoupit i obézní či silně obézní lidé, nosnost stolu je 300 kg,“ doplňuje primářka MUDr. Eva Bezunková.

 

  

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí