Bílovecká nemocnice, a.s. si zábavným odpolednem připomněla 125 let od svého založení

V areálu Bílovecké nemocnice, a.s. se v pátek odpoledne konalo zábavné odpoledne. Stalo se tak u příležitosti 125 let založení nemocnice ve městě. Akce byla věnována nejen zaměstnancům nemocnice a jejich rodinným příslušníkům, ale také občanům Bílovce a vlastně všem, kdo se chtěl přijít pobavit.

 

Oslavy zahájil ředitel nemocnice Josef Zajíc a starosta města Bílovce Martin Holub. Poté následoval dětský program, který přitáhl desítky dětí s rodiči. Kája a Bambuláček jsou současný fenomén a tak není divu, že travnatý prostor před pódiem patřil nejmenším. Ti byli šťastni a spokojeni, že svou culíkatou kamarádku s kamarádem Bambuláčkem mají hodinu jen pro sebe. V rámci doprovodného programu si užívaly také Jinálka a Áju s malováním na obličej a foukacími balónky, skákací hrad a mohli se podívat i  na vybavení hasičského záchranného zásahového vozidla

 

Důležitost funkce kaplana v nemocnici připomněl koordinátor nemocničních kaplanů ostravsko-opavské diecéze P. Václav Tomiczek, který vyzdvihl práci místní nemocniční kaplanky Marie Svobodníkové.

 

Ředitel nemocnice Josef Zajíc následně poděkoval zaměstnancům nemocnice za jejich práci. „Výročí založení naší nemocnice nabídlo i něco více, než možnost strávit příjemné odpoledne mezi rodinou, přáteli či kolegy a ještě k tomu s atraktivním doprovodným programem. Je dobré si čas od času uvědomit, jak důležitá je práce každého z vás. Práce ve zdravotnictví není jednoduchá a já jsem moc rád, že každý, jak tady jste, se snažíte našim pacientům pomoci, že jim nasloucháte a za to vám patří velký dík," řekl Josef Zajíc.

 

Poté vystoupil kejklíř Křup-ala-hop, který předvedl své kousky a do představení zapojil nejen děti, ale také dospělé. A na závěr odpoledne vystupovala parta báječných muzikantů, v ten den jakožto Cover Hany Zagorové a skupina GONG. Zpěvačka Šárka předvedla, že Hana Zagorová má pevné místo v jejich repertoáru a písničky provázela i různými zajímavostmi ze života Hany Zagorové. Když došlo na „nemocniční“ přídavek, tedy písničku Můj čas, všichni byli na nohou a užívali si tóny písničky, která byla opravdu pro VŠECHNY na rozloučenou.